تجربیات شما

+9

سلام دوستان عزیز این صفحه اختصاصی برای بیان تجربیات شما در معامله گری می باشد. لطفا اگر تجربه ای دارید که می دانید ممکنه برای کسی مفید باشه آنرا در اینجا به اشتراک بگذارید. لطفا از بیان سوال در این قسمت پرهیز کنید، این قسمت صرفا برای بیان تجربات است. با تشکر مدیریت فراچارت

199 دیدگاه

 1. 107

  Mehranfx

  سلام
  من از سال ۹۶ با بازار فارکس کار می کنم
  روش عملی اینکه بخواید به طور مستمر از فارکس درامد داشته باشید:
  مرحله ا: سیستم معاملاتی رو انتخاب کنید.این مرحله تماما مربوط به تحلیل تکنیکال میشه.مهمترین نکته اینه که قرار نیست سیستم شما در مجموع کاملا سودده باشه ،فقط کافیه در ۲۰ معامله سربه سر یا کمی سود یا کمی ضرر بده .
  مرحله ۲:باید مانند یه کارمند ،مغازه دار،اپراتور سهام تمام سیگنال هارو انجام بدید، طوری که باور کنید شغل شما کارمند هست،اینکه فکر کنید یه معامله گر ثروتمند و میلیاردر قراره بشید رو از تصوراتتون پاک کنید.
  آنقدر باید ذهنتون رو تمرین بدید و تمام سیگنال هارو بدون تردید و شک انجام بدید و عادی بشه اینکار
  مرحله۳:درک شهودی : کم کم با عادی شدن مساله تریدینگ و حذف ترس و طمع از معاملات درک شهودی کمک می کنه تا تریدهای سودده و ضررده رو از هم تشخیص بدید و یه نمودار سرمایه با شیب ملایم صعودی بسازید .
  تمام تریدینگ یک مهارت هستش که باید در خودتون قوی کنید و هیچ رازی توی تحلیل تکنیکال و معاملات الگوریتم و داشتن رابطه با مدیران رده بالا و هرچی که باعث بشه شما یک شبه پولدار بشید وجود نداره و ساخته ذهن ادم های بدون دانش روانشناسی هست .

  +9
 2. 106

  AmirReza.S

  مینویسم که نوشته باشم !!! قسمت دوم
  خلاصه که …
  هر کسی باید استراتژی مختص خودش را بیابد !
  در بورس که بودم با یک بنیادی کار آشنا شدم ، بنیادی کاری که به تکنیکال اهمیت چندانی نمی داد ولی در بازار گاوی پول هنگفتی از نگهداری سهام به چنگ آورده بود ، با اینکه تجربه بالایی داشت و سال ۹۲ را هم دیده بود اما باز هم اشتباه خروج نکردن به موقع را مرتکب شده بود ، به چرخش روند ایمان نداشت !!! به هر حال من بعد از آشنایی با ایشون با اینکه علاقه ای به تحلیل بنیادی نداشتم و به اصل همه چیز در چارت نهفته شده است ( این اصل را با گوشت و خون درک کرده ام و توضیح خواهم داد) ایمان کامل داشتم ، باز هم کلامش در معاملات من اثر کرد یعنی اشتباه دوم ! خب در زمانی که نمودار سیگنال خروج را به من داده بود یکی از علتهایی که سهام را بعد از فروختن (close) مجدد خریداری کردم این بود که توسط افرادی که فاندامنتال را ملاک قرار میدادند ، مجاب شدم هولد کردن بهترین کار در این بازار است ! خب زمانی که متوجه اشتباهم شدم که از قله خیلی فاصله گرفته بودم ، کلی از سود را از دست داده بودم ، تا اینکه فهمیدم من یک تکنیکالیست محض هستم و نه یک فاندامنتالیست یا یک تکنوفاندامنتال کار !!! وقتی این را فهمیدم که دیر شده بود و درس گرانبهایی شده بود ( درسی که بابت آن کلی خرج کردم خخخ ) ^ تکنیکال به شما در بازه های مختلف سیگنال ورود و خروج میدهد ، از نظر زمان شما را در مضیقه نمیگذارد ، با آن میتوان برای بلند مدت و کوتاه مدت برنامه ریزی کرد ولی بنیادی با اینکه امکان تحقق بالاتری دارد ولی هیچ وقت به زمان شما اهمیت نمیدهد ، شاید قیمت یک نماد ارزان باشد اما تضمینی وجود ندارد که قیمتها پایین تر نرود و شاید یک نماد گران باشد اما تضمینی ندارد که قیمتها بالاتر نرود ( چیزی که بنیادی به راحتی به شما نخواهد گفت) ، ممکن است سالها صبر کنید تا به نتیجه برسید ، بدست آوردن اطلاعات گاهی بسیار دشوار است(برخی اطلاعات به شما خیلی دیر خواهد رسید) ، تحلیل کردن زمان بسیاری میگیرد(روزها) ، برای سرمایه گذاری رشدی هدف قیمتی وجود ندارد و شما دقیقا نمیدانید چه زمانی بفروشید ؛ من اینها را درک نکردم و وارد حوزه تحلیلی شدم که آن را درک نکردم ، با آن راحت نبودم و هرگز مزایای تکنیکال را در آن ندیدم ؛ این مشکلات بود تا اینکه با چند مثال ایمان من به اصل همه چیز در قیمت نهفته است کامل گشت !!!
  اینجاست که فهمیدم هر شخصی باید با آن روشی جلو برود که با آن راحت است و مشکلی با آن ندارد .
  نمودار در دسترس است ، با آخرین آپدیت ، سابقه سالهای سال معامله در کنترل شماست ، حرکات قیمت ، حرکات خرد جمعی و بزرگان بازار و پول هوشمند را به شما میگوید و شما نیازی ندارید علت را بدانید ، شما فقط قدرت پیشبینی با احتمال تحقق بالا را لازم دارید ، خب چه چیزی از نمودار بهتر ، قیمت قبل از انتشار اخبار تاثیر گذار و مهم حرکت خودش را کرده و به قول کتاب ماجرای من در سرزمین وارونه احتمالا وقتی قیمت میخواهد اصلاح شروع کند، به گوش شما میرسد ! من نمیگویم بنیادی بد است ، هرگز ، ولی شما به دنبال آنچیزی بگردید که مناسب شماست !

  +7
 3. 105

  AmirReza.S

  با خوندن این مطلب اگر مبتدی و یا نیمه حرفه ای هستید به خود لطف گرانبهایی میکنید و اگر حرفه ای هستید با نظر دادن ، به من لطف گرانبهایی خواهید کرد .
  درود
  امیدوارم روزتون به زیبایی بوی باران و آواز پرندگان باشه ، در یکشنبه ای زیبامی نویسم تا هم مروری کنم بر آنچه که گذشت بر من ، هم اشتراک گذاری آن ، و هم این عادت من است ، مینویسم که نوشته باشم !!!
  از ابتدای ورودم میگم تا ضررهای سخت و سودهای شیرین و تجربیات گرانبهایی که به هیچ قیمتی فراموششون نمی کنم !!!!!!!!! هیچ قیمتی !!!
  من حدودا ۲۰ سالمه ، مشهد زندگی میکنم ،در یک خانواده کاسب پیشه بزرگ شدم و دائم در حال حساب و کتاب سود و زیان بودم ، بر خلاف بقیه بچه ها من از یه جایی به بعد دائما میگفتم میخوام تاجر بشم ، نه پلیس نه دکتر دلم میخاد کاسب بشم !! برنج میفروختم ، شیر میفروختم ، خلاصه علاقه خاصی به دلالی داشتم ، نه تولید و نه هیچی فقط خرید و فروش !!! علاقه خاصی به مالک بودم داشتم و این حس در کودکی من ریشه داره ، من از تملک لذت میبردم !موقعی که هیچکی نمیدونست بورس چیه یا وارن بافت کیه !؟ تو اینترنت فهمیدم یکی از راههای کسب پول بازارهای مالی هست ، چون کسی نبود راهنمایی و کمکم کنه و پامو به بازار باز کنه ، صرفا تو فروشگاه و مغازه بودم و داشتم یواش یواش وارد دلالی و کمیسیون بگیری معاملات ملک میشدم و خب خوب هم جلو میرفتم ##- تا اینکه سال ۹۸ وارد دانشگاه شدم ، تب بورس تهران بی تاثیر نبود ولی من این تمایل معامله سهام رو سالها بود در سینه داشتم ، کد گرفتم و در به در به دنبال این بودم که چطوری میتونم سوداگر بازار بشم !!!
  تا اینکه با استادی به (معنای واقعی استاد) آشنا شدم، خارق العاده بود ! فن بیان داشت و استراتژی قدرتمندی رو عرضه میکرد (آرزوی سلامتی دارم براش) ، سالها تجربه داشت و زرق و برق اینستاگرامی برخی از این عساتید رو نداشت ، حسم میگفت با همین برو جلو ، آموزشش چند ماه طول کشید اما خیلی کاربردی و خوب بود ( سبک تحلیلی MRM که در هیچ جا جز آموزشگاه تدریس نمیشد )
  گذشت… تا اینکه در قله تاریخی بورس تهران اولین درس رو گرفتم ، اشتباه اول۱٫اعتماد کردن به استراتژی ، من در حدودا شاخص دو میلیون واحد تمام سهامم رو نقد کردم ، استراتژی بی نقص سیگنال کلوز معاملات رو داد و من هم فروختم؛ تا اینکه اشتباه دوم باعث اشتباه اول شد و این دو در هم گره خوردند !! اشتباه دوم۲٫ هرگز و هرگز حرف و نظر و تحلیل هیچکس ، هیچ احدی ، جز استادی که سبکت رو ازش تقلید میکنی وارد معاملاتت نکن!!!!!!
  ای کاش اینایی که تو اینستاگرام و تلگرام سر مردم رو شیره میمالیدن باعث ارتکاب این دو اشتباه من میشد ، از چنان ابله هایی تاثیر گرفتم که هنوز که هنوز باورم نمیشه و چه استدلالهای مسخره ای !!! (یه چیزی بگم بهتون من خیلی روی هیجاناتم مسلط بودم به نسبت بقیه ، و کاملا از روند و پایان اون درک درستی داشتم ، حال امروز خیلی از نابلد ها رو میدیدم ، اما خب باز هم شد !)
  من خرید مجدد رو یک ساعت قبل از دعوای زرگری دو وزیر در خصوص پالایش انجام دادم و بدبختی اینکه استراتژی سیگنال خروج داده بود و نه ورود !!!
  از آنجا به بعد عبارت {در بازار کله خودتان را به دیوار بکوبید } را ساختم و منظور اینکه فقط خودتان مسئول سود و زیانتان هستید !!! اگر اشتباه کردید مقصر خودتان هستید و کله خودتان را به دیوار بکوبید !
  این درس را تا زمان ورود به فارکس درک نکردم چند بار ضرر کردم و بعد توصیه های لیورمور را مطالعه کردم و از این اشباه بشدت پرهیز کردم.
  درس سوم ( ماهی را هر موقع از آب بگیری میمیره !)
  وقتی که روند در میانمدت و بلند مدت اعلام و هشدار چرخش و نزولی شدن رو میده خروج با ۲۰% ضرر به هیچ عنوان اشتباه نیست ! چرا فکر میکنید بازار برای شما قیمتها را جا به جا میکنه ، سر به سر میشه ، یه سود کوچولو میده لپ گوگولی تونو میکشه ، و بعد میریزه !؟ خیر ، وقتی حد ضرر تعیین شده در استراتژی خورد ، بازی شما تمام است ، قبل از گیم آور شدن خروج کنید ! ( تا زمان ورود به فارکس درک نکردم )
  درس چهارم ( تایم فریم معاملاتی شما را بازار تعیین میکند نه شما )
  معامله گری شغل پاره وقت نیست ! معامله گری شغلی است که بازار در آن کارفرمای بزرگ است او در زمان های مقرر خودش ، شما را فرا میخواند به کار می گمارد ، میگوید بروید و اگر نروید دست مزدتان را کم میکند ، اگر گوش نکنید جریمه تان میکند و اگر گوش نکنید طوری اخراجتان میکند که هر زمان اسم بازار را شنیدید مو به تنتان سیخ شود! ( دیدم که میگم! ) بازار میگه بری که برنگردی ! فقط پولاتو بزار باشه شایدم زخم معده بگیری#@!
  اگر این اشتباه را با اشتباه و درس دوم و سوم ترکیب کنید مرگ مالی شما قطعی است !
  تایم فریم معاملاتی شما بر اساس تمایل شما نیست ( مبحث تایم موثر در استراتژی MRM ) شاید در هفته ۱۰ معامله باید بکنید و شاید تا دو ماه باید تماشا کنید ! (تا زمان ورود به فارکس درک نکردم )
  بخوام سریع توضیح بدم موج ها و روندها در تایم فریم های گوناگون شکل میگیرند و از بین میروند آنها را باید تفسیر کنید و با تناسب به آن در تایم فریم ها جا به جا شوید !
  باقی تجربه ها رو بعدا براتون میزارم حرفی یا سخنی بود بگید
  امیررضا سوگندی

  +16
 4. 104

  Mohamad javad

  سلام دوستان من دنبال یک دوره خوب برا پرایس اکشن میگردم میشه بگید کدوم دوره در این سایت بهتره من ارز دیجیتال کار میکنم ودنبال دوره حرفه ای هستم

  +2
 5. 103

  امیر ابراهیم

  دوستان عزیزم خواهش میکنم یه آموزش جامع و کامل برای یادگیری فارکس معرفی کنید که از صفر شروع کنه و بشه باهاش یاد گرفت.ممنونم.

  +1
 6. 102

  مهدی لطفعلی

  یک تشکر داشته باشم از سایت خوب فراچارت بخاطر دوره جدیدی که قرار دادید و البته شخص استاد محمدرضا مقدم
  که واقعا دوره شون به بنده خیلی کمک کرد هم از حیث روانشناسی هم از حیث تحلیلی، با اینکه فقط دوبار دیده ام دوره رو ولی دیدم به نسبت چارت و رفتار هایی که باید بهش داشته باشم عوض شده
  واقعا دست مریزاد میگم به همه عزیزانی که دارن برامون زحمت میکشن 💕

  +1
 7. 101

  omid

  سلام . وقت همگی بخیر
  دوستانی که در فارکس فعالیت دارن لطف میکنید بگید به طور متوسط سود ماهیانه شما چقدر بوده ؟
  میدونم که میزان سود معقول برای هر فرد با توجه به شرایط خود فرد فرق داره اما میخوام میزان سود میانگین دوستان رو بدونم
  مخصوصا افرادی که ریسک نسبتا بالایی میکنن

  0

ارسال یک نظر

طراحی و پشتیبانی تیم فراچارت