مطالب مرتبط

45 دیدگاه

 1. 1
  Afshin

  Afshin

  سلام درود جناب پری پور . خسته نباشید سوالی داشتم ، ازچه پلتفرم و نرم افزار تحلیلی استفاده کردید؟ ممنون میشم پاسخ بدید

 2. 0
  Afshin

  Afshin

  اگر از دوستان هم کسی میدونه ممنون میشم پاسخ بدید

 3. -1
  Omid Rahimi

  Omid Rahimi

  عالی بود جناب پری پور با اینکه خودمم این سبک رو کامل بلد بودم اما نکاتی بسیار مهمی رو استاد گفت که واقعا برام مفید ممنون

 4. -2
  Javad

  Javad

  سلام. در مبحث مقیاس فرمودید که باید ببینیم کجا نقدینگی وجود داره که بفهمیم قیمت کجارو می خواد هانت کنه تا خرید یا فروشش رو تسویه کنه. مثلا شروع یک حرکت صعودی که به یک استاپ هانتی در یک ناحیه مقاومتی در ۵۰ پیپ بالاتر ختم میشه، نشان دهنده تسویه اون حرکت صعودی بوده و دو ناحیه فوق هم مقیاس قلمداد میشند.
  اما چندین ناحیه برای تسویه می تونیم روی چارت پیدا کنیم که احتمال می دیم قیمت اونجا تسویه کنه و خیلی هم نمیشه رو نشانه های برگشت حساب کرد! ممکنه ۲۰ پیپ بالاتر قیمت برگرده یا ممکنه در ۲۰۰ پیپ بالاتر استاپ هانت (= تسویه) کنه و برگرده! چطوری در لایو می تونیم بفهمیم از کدوم می خواد برگرده؟

  • -2.1
   پری پورمحمدجوادمحمدجواد

   پری پورمحمدجوادمحمدجواد

   در پاسخ به: Javad

   سلام . میزان نقدینگی هر سطح با تغییر تایم فریم تا حدودی به دست میاد ، مثل نقدینگی پشت یک بیس که در تایم یک ساعته دیده میشه با نقدینگی پشت بیس ۱۵ دقیقه متفاوته و بیس ۱ ساعته نقدینگی بیشتری پشت خودش داره – پس با کمک تایم فریم ها میتونیم این نقدینگی ها رو بسنجیم و انتظار هم نداریم وقتی قیمت یک بیس مثلا یک ساعته رو اف او میکنه و نقدینگی جمع میکنه برگرده و این نقدینگی رو با اف او یک بیس مثلا ۵ دقیقه تسویه کنه،یک تناسبی باید بین اینها وجود داشته باشه.علاوه بر این ورود های ما هم میتونه بر اساس اف او باشه و در تایم پایین تر هم منتظر اف او و جور کردن نقدینگی به شیوه های مختلف باشیم تا ورود های مطمئن تری انجام بدیم.

   • -2.1.1
    Javad

    Javad

    در پاسخ به: محمدجواد

    سلام مجدد
    یکم اینجا مسئله برام گنگ شد! الان دو تا مسئله اینجا پیش اومد؛ یکی مقیاس و یکی تایم فریم بیس یا سطوح! چیزی که از اساتید گذشته به یاد داریم اینه می گفتن برای پیدا کردن تایم فریم یه سطح باید انقدر تایم فریم بالا بره که اون گره یا سطح دیگه مشخص نباشه و در این موقع، یک تایم پایین تر رو بعنوان تایم فریم سطح یا گره در نظر می گیریم.
    اما در مورد مقیاس صراحتا همچین چیزی نگفتید و بحث نقدینگی رو در ویدئو مطرح کردید که در نتیجه تعریف مقیاس از تعریف تایم فریم بیس ها و سطوح متفاوت شده.
    اشاره کردید به تایم فریم بیس ها که نقدینگی پشت بیس تایم ۱ ساعته متفاوته از ۱۵ دقیقه است. اگر تایم فریم سطوح یا بیس ها رو داشته باشیم و بدونیم که مثلا این دو بیس بالا و پایین هم تایم فریم هستند، دیگه مقیاس و اون تعریفی که ازش ارائه دادید چه اهمیتی داره؟! اخه من در همین ویدئوی مقیاس شما دیدم که یه بیسی که در یه تایم فریم فقط یه کندل بود را مقیاس بالاتر از یه بیسی که با چندتا کندل در همون تایم فریم مشخص بود، لحاظ کردید.
    الان کلا همه چی اینجا قاطی شد! لطفا در مورد مقیاس بازم ویدئو بسازید من که خوب درک نکردم! هرچند که طبق گفته خودتون این مطلب به خوبی در RTM باز نشده و سر بسته مونده

    • -2.1.1.1
     پری پورمحمدجوادمحمدجواد

     پری پورمحمدجوادمحمدجواد

     در پاسخ به: Javad

     در مرحله اول چیزی که ما میبینیم اف تی ار هایی هستند که در همون تایم فریم دیده میشن ،از هر تایمی که نگاه کنیم،فرض کنید ۴ ساعته. حالا هر اف تی ار ممکنه اف ال باشه یا نه.اگر اف ال باشه هم دو حالت داره ، آیا اون اف ال کار خودش رو انجام داده یا نه؟ روی اف تی ار ها که ترید نمیزنیم اما حواسون هست که اینا میتونن نواحی نقدینگی برای ما فراهم کنن.اف ال هایی هم که کار خودشون رو انجام دادن بازم قابل ترید نیستن مثل اف تی ار ها فقط نقدینگی به ما میدن .ما اگه یک اف ال ۴ ساعته دیدیم که کارش رو انجام داده یا یک اف تی ار که دیگه روی اون ترید نمیکنیم .درسته که در تایم ۴ ساعته دیده میشن ولی اهمیتی نداره ،به جای ترید روی این اف ال ها یا اف تی ار ها یک ناحیه اف ال پشت اینها پیدا میکنیم و ترید میزنیم حتی اگه در تایم پایین تر اینها رو ببینیم.

  • -2.2
   Javad

   Javad

   در پاسخ به: Javad

   متاسفانه همچنان مسئله برای من گنگه! بهترین حالت اینه که لطف کنید و یه بار دیگه راجب مقیاس کلیپی بسازید.
   علی ایحال اگر اشتباه نکنم شما می فرمایید انتظار میره که FTR ها و FL هایی هم که کارشون رو انجام دادند FO بشند تا نقدینگی فراهم بشه. در همین راستا اگر قیمت از یک FL پایین دست به سمت بالا در حال حرکت باشه انتظار داریم که در یک FL بالاتر که قبلا کارش رو انجام داده FO بزنه و متوقف بشه؟! بعد این FL بالا که FO شده با اون FL ی که قیمت رو از پایین فرستاده بالا میشن هم تایم؟!
   حالا اگر اون FL بالا مال یه تایم پایین تر باشه و قیمت بعد FO کردن مجددا برگرده بره بالاتر تکلیف چیه؟! قضیه خیلی گنگ شد!

   • -2.2.1
    پری پورمحمدجوادمحمدجواد

    پری پورمحمدجوادمحمدجواد

    در پاسخ به: Javad

    بله توضیح این مطالب روی چارت هم گاهی دشوار میشه ،روی کامنت که تقریبا امکان انتقال مفهوم صفره ، ویدیو در مورد مقیاس حتما دوباره ضبط میکنم . مفهوم اف ال هم تایم یا هم مقیاس رو من نمیدونم ، قیمت از یک اف ال به یک اف ال میره و یا اون اف ال رو اینگلف میکنه یا از همون بر میگرده و اف الی که ازش اومده رو اینگلف میکنه بالاخره یک اف ال قوی تری این وسط بوده که به اون یکی غلبه کرده دوتا اف ال هم تایم طبق نظری که شما دارید با چه حالتی قراره قیمت رو نگه دارن و قیمت واکنش بده به اینها ؟تا چه زمانی قیمت بین دو اف ال نوسان میکنه؟ بالاخره از یک اف ال عبور میکنه و اف ال مقابلش قوی تر بوده یا به لفظی تایم بالاتر یا مقیاس بالاتر بوده

    • -2.2.1.1
     Javad

     Javad

     در پاسخ به: محمدجواد

     درسته قیمت تا ابد بین دوتا سطح هم تایم باقی نمی مونه و از یکی بالاخره خارج میشه. اما بارها گفته شده قیمت بین دوتا سطح هم تایم نوسان می کنه یا بعبارتی با داشتن تایم فریم این FL ی که قیمت ازش حرکت کرده انتظار داریم که دست کم تا FL هم تایمش حرکت کنه. لذا FO شدن یه FL تایم پایین در میانه راه ما رو به اشتباه نمیندازه که این FL هم تایم اون FL پایینه! چون قیمت میتونه از یه FL در پایین یه حرکت صعودی رو شروع کنه و ۲۰۰ پیپ بره بالا و در این مسیر کلی FL رو FO کنه و یه پایین کوچیک بده و دوباره بره بالا! بعد تازه می فهمیم که مثلا این نفوذ بوده نه FO !!

     تازه این وسط اگر یکی بیاد بگه که مثلا این FL میانه راه مورد حمایت یه FL دو تایم بالاتر بوده و برا همین قیمت از FL تایم پایین تر برگشته که دیگه کلا ترید کردن شانسی میشه!!

     همچنین اصلا مشخص نیست در چه تایم فریمی باید اصطلاحا چارت شمارش بشه! بعدم در بحث FTR ها گفته شده که باید کینکی باشه که روی یه سطحی که رفته یه های یا لو زده تشکیل شده. حالا تایم فرم که هرچی میره پایین تر کلی FTR و سطح مهم جدید ظاهر میشند و اصلا معلوم نمیشه که کدوم FTR رو ملاک قرار بدیم و اصطلاحا شمارش کنیم بیایم سمت راست! اصلا معلوم نیست تو چه اسکیلی یا چه مقیاسی باید به چارت نگاه کرد! تقریاهرکی هر جور دلش بخواد میتونه تحلیل کنه! من که اخر سر این مقیاس در نیاوردم!

 5. -3
  Asghar.sh

  Asghar.sh

  سلام دوستان نظرتون درمورد دوره پرایس اکشن ….. چیه ؟ کوچکترین انتقاد یا سوالی در مورد بازدهی دوره و کارایی بودن اون زیر پست های اقای ….. بزاری سریعا پاک یا بلاک میکنه !

 6. -4
  Nima

  Nima

  سلام وقت بخیر خدمت استاد گرامی و تشکر از آموزش بسیار مفید وکاربردی
  فقط می خواستم لطفا لینک دانلود نرم افزارجی فارکس که معتبر باشه و کارکنه را در گروه قرار بدین ممنونم

 7. -5
  مجید رحیم دل

  مجید رحیم دل

  سلام و درود خدمت استاد پری پور
  ببخشید این آموزش های شما برای بازار کریپتو در پلتفرم تریدینگ ویو هم مناسب هست؟

 8. -6
  farbod57

  farbod57

  با عرض سلام و ممنون بابت آموزش شما اگر امکانش هست آدرس تلگرام یا اینستاگرام لطف بفرمائید برای تبادل نظر و یا رفع اشکال ممنون از شما

 9. -7
  سلیمیفرهادفرهاد

  سلیمیفرهادفرهاد

  با سلام
  در مورد FL با توجه به جزوه آقای آشوک در دوره I3T3 جدا از FTR ها بوده (FL ها یکبار اینگالف می کنند و FTR ها دوبار اینگالف میکنند ) و بروی SR ماژور یا مینور با یک کندل بیس تشکیل می شود یا کپ یا اینگلف دو شادو و … ضمن تشکر از زحمات آموزش دهنده بنظر آموزش داده شده توسط استاد دارای پیچیده شدن زیاد مطلب می شود

 10. -8
  amirhossein81

  amirhossein81

  با سلام وخسته نباشید سبک rtmرا هر کسی بر اساس سلیقه و تجربه های خود تدریس کرده سخن من با کسانی است که تازه با این سبک اشنا شده اند است دوستان وسروران عزیز بهترین منبع برای این سبک جزوه ها وکتاب هایی است که اساتید بزرگ این سبک مثل سم سیدن وایف و…ارایه کرده اند است اگه هم تسلط کافی یه زبان انگلیسی ندارید جزوه RTMبه ترجمه محمد امین افراشته در سایت فراچارت موجود است را میتوانید مطالعه کنید و به نظر بنده تنها روشی که میتوان رمز وراز این سبک را کشف کرد ترید و تجربه کردن ان روی چارت است و خواندن مطالب اظافی و مختلف شمارا سر در گم خواهد کرد پس تا میتوانید این روش را روی چارت پیاده کنید مطمعن باشید اخرش رمزش را کشف خواهید کرد با تشکر از همه تلاشگران بی مدعا

  • -8.1
   St

   St

   در پاسخ به: amirhossein81

   درود حق با شماست ولی به شخصه چیزی از آقای ایف پیدا نکردم اگر میشه از جایی تهیه کرد لطفا اطلاع بدید ممنون اینم شماره منه خوشحال میشم تو واتساپ اگر اطلاعاتی درباره این منابع دارید به من خبر بدید ممنون

 11. -9
  mahdi alizadeh

  mahdi alizadeh

  سلام وقت بخیر
  اول تشکر ازتون که این دوره رو در اختیار گذاشتید
  به نظر میاد لینک های جلسه ۱۱ و بک تست ۱ و ۲ ایراد داره و ارور ۴۰۴ رو میاره
  ممنون میشم کمک کنید

 12. -11
  Jafarیجعفرjafari90

  Jafarیجعفرjafari90

  فقط میتونم بگم بینظیر بود جناب پری پور عزیز خدا خیرتون بده خیلی خیلی عالی بود خیلی از مفاهییم اساسی RTM رو مشکل داشتم از چندتا منبع مختلف خوندم و حالا دوباره رجوع کردم به ویدئوهاتون تازه دارم متوجه اون گره های کور میشم که خیلی توش ایراد داشتم . یه دنیا ممنون از شما RTM = عشق

 13. -13
  seyed.abolfazl

  seyed.abolfazl

  سلام آقای پری پور ببخشید سوالی داشتم
  استاد بنظر شما بهترین سبک و جوابگوترین سبک در بازار ها چی هست؟ همین rtmهست؟
  چون می‌خوام ببینم آیا ارزشش رو داره به مدت زیادی روش وقت گذاشت یا هزینه کرد که کامل داخلش مهارت کسب کنیم ؟
  انتخاب درستی هست؟

  • -13.1
   پری پورمحمدجوادمحمدجواد

   پری پورمحمدجوادمحمدجواد

   در پاسخ به: seyed.abolfazl

   سلام
   جوابگو ترین سبک که وجود نداره ، تریدره که از سبک جواب میگیره و نتیجه کاملا به شما بستگی داره . اگر به استیتمنت های داخل سایت اکادمی rtm هم سری بزنید میانگین سود و ضرر معاملاتشون در حد یک عدد هست و اگر شما با یک استراتژی با ریسک به ریوارد ۱ هم معامله کنید نتیجه مشابه میگیرید. پس هر سبکی رو انتخاب کنید تفاوت چندانی ایجاد نمیکنه .ریسک به ریوارد های نجومی و وین ریت های بالا در بلند مدت ثبات ندارند و بهتره جدای از این جو تبلیغاتی و بدور از هیجانات سبک خودتون رو انتخاب کنید .

 14. -14
  mohsenn

  mohsenn

  کاش ویدیوهای بک تست توضیح فارسی هم داشت

 15. -15
  RPMAN

  RPMAN

  با سلام و تشکر بابت فیلم آموزشی خوبتون
  میخواستم اگر ممکنه جزوه ای که در برخی از قسمت ها بهش اشاره می کردید را معرفی و لینکش در اختیار م-همه بگذارید. با تشکر

 16. -16
  A.T

  A.T

  سلام
  با سپاس از سایت بسیار خوب شما
  دوره بارگذاری شده بسیار بی کیفیت می باشد علاوه بر مشکل صدا؛ عدم تسلط مدرس بر مطالب ارائه شده موجب سر در گمی و اتلاف وقت بیننده می شود لطفاً از بارگذاری دوره های مشابه و بی کیفیت خودداری فرمایید.
  با تشکر

  • -16.1
   پری پورمحمدجوادمحمدجواد

   پری پورمحمدجوادمحمدجواد

   در پاسخ به: A.T

   سلام دوست عزیز
   با توجه به اینکه دوره در بیش از نیمی از مطالب (حداقل) دقیقا روخوانی از روی منابع اصلی rtm بوده شخص مبتدی ، با یا بدون دیدن دوره اگر به همان منابع مراجعه کند مطلب بیشتر یا کمتری نخواهد دید نظری مطرح کردید طبق اطلاعات ناقص بوده و یحتمل فقط بخش هایی از دوره رو نگاهی گذرا داشتید .
   ضمنا اگر روی مطالب تسلط دارید میتونید یک دوره آموزشی بهتر ضبط و ارائه کنید بنده رسانه های کوچکی که در دست دارم حمایت خواهم کرد و به قولی “گر تو بهتر میزنی بستان بزن!”

 17. -17
  MOHAMADJAVAD

  MOHAMADJAVAD

  من اکثر سبکاروکارکردم ارتی ام برای تحلیل حرکت هست یه بیس ازبالا یا پایین بشکنه .برا همش میشه تحلیل کرد اگر از پایین شکسته بشه انگلف از بالا بیس تاایم پایینتر انگلف شده .از هر طرفی بره قیمت میشه تحللیش کرد ..وبرای همه حرکات میشت دلیل اورد .ار تی ام رو باید درکنار سبک دیگه کارکرد .

 18. -18
  MOHAMADJAVAD

  MOHAMADJAVAD

  چندتا دیدگاه تو ارتی ام هست که به نظرم اشتباهه.(ویدو دوم).وقتی یک بییس اینگلف مبشه .مسیر رو‌نشون نمیده .نمیشه بگیم وقت تو این مسیر بیس اینگلف شد قیمت ادامه میده نه .درواقع مانع برداشته میشه و قبمت بار دیگه که به این بیس رسید ردش میکنه و مانعی نیست ..ممکنه اینگلف بکنه و بره جهت مخالف ولی دفعه بعد که به این بیس رسید مانغی براش نیست

  • -18.1
   پری پورمحمدجوادمحمدجواد

   پری پورمحمدجوادمحمدجواد

   در پاسخ به: MOHAMADJAVAD

   سلام .
   ویدیو دوم در مورد اینگلف نبوده و فقط برای آشنایی ذهن مخاطب ناآشنا تعریف اولیه ارائه شده و بنده هم موافق صحبت شما هستم که در قسمت اینگلف و اف او این موارد رو شرح دادم و به نظرم از دید ستاپی اگر قصد تفکیک eng و fo رو داشته باشید بیشتر گمراه کننده هستند تا کمک کننده و از دید تحلیلی این قضیه فرمولی نیست و باید به درک قابل قبولی برسید برای تشخیص تفاوت ها که منظور از درک، بالاتر رفتن قدرت تشخیص از ۶۰ درصد هست نه تشخیص ۱۰۰ درصد تمایز این ۲ مطلب . علت اینکه قضیه فرمولی نیست اینه که باید تارگت ها رو ابتدا تشخیص بدید که تارگت سلر و بایر در هر شرایطی از بازار متفاوته و حالت تکراری کمتر میشه پیدا کرد گرچه تکرار هم وجود داره

 19. -19
  mohamad.rahmani69125

  mohamad.rahmani69125

  با عرض سلام
  متاسفانه اصولا اهل نظر گذاشتن نیستم اما چون تا قبل از آشنایی با این مطلب آموزشی که جناب پری پور عزیز لطف کردن و با زحمت فراوان تهیه کردن حدود یک سال فقط در مارکت سردر گم بودم این شد که تصمیم گرفتم تجربه شخصیم و با شما در میون بذارم شاید گره از کار دوستی باز کنه.
  اول بگم که بعد از یک سال به یک شیب سود دهی کاملا معقول رسیدم اما چطور؟
  حدودا ۸ ماه تمامی منابع فارسی زبانی که تصویری بود رو دیدم که به قطع میتونم بگم فقط پایه من رو ساخت و ریالی سود سازی برام نداشت.
  تا بعد از کلی نا امیدی با این آموزش آشنا شدم.
  چون آشنایی مفیدی با سبک rtm نداشتم اوایل تقریبا هر کلمه ای که استاد پری پور میگفتن رو تو نت سرچ میکردم با این تفاصیر فکر میکنم بجز فایل آموزشی cp ها هر فایل رو بدون بزرگ نمایی حداقل ۲۰ بار دیدم.
  توصیه من به دوستانی که مثل من زبانشون ضعیفه اینه که بجای سر در گمی در اینترنت این آموزش ها رو واو به واو ببینید و در مورد اصطلاحات درونش تحقیق کنید که اگر یک راه نجات برای کسایی که زبانشون ضعیفه وجود داشته باشه همین آموزشه.
  نکته بعدی شخصی سازی مطالب با دانسته های خودتون هست که البته بعد از دیدن حداقل ۲۰ باره مطالب امکان پذیره.
  ببخشید طولانی شد حس کردم شاید انگیزه ای باشه برای دوستان سردرگم.
  در پایان تشکر میکنم از سایت فراچارت و استاد عزیز جناب آقای محمد جواد پری پور امیدوارم انرژی مثبت کسانی که از ایشون آموختن همیشه تو زندگیشون باشه.

 20. -20
  realboy

  realboy

  با سلام و تشکر
  ۱) لطفا فرق ls با OR را توضیح دهید.
  ۲) متوجه نشدم. هر FTR ای یک MPL دارد یا DB؟ کاربردشان چیست؟

ارسال یک نظر

استفاده یا فروش محتوای آموزشی فراچارت در رسانه های دیگر نقض قوانین کپی رایت است و پیگرد حقوقی دارد.