مطالب مرتبط

3 دیدگاه

 1. 1
  مهدی صالحی

  مهدی صالحی

  دلیلی که خانم تیموری ارایه کردن دلیل خیلی خوب و جالبیه اما باید به این نکته توجه کنیم که همونطور که در اندازه گیری های زمانی و قیمتی ما از قاعده سیمتری استفاده میکنیم، مساوی بودن حرکت AB و CD الگوی ۰-۵ هم دقیقا از همین قاعده پیروی میکنه. مهم تر از اون اینکه این الگو رو باید در انتهای یک اصلاح (حرکت ۰ تا B ) که بعد از اون موج جدیدی شروع میشه ( موج B تا C )، شکار کرد و درواقع اصلاحی که به میزان حرکت AB انجام میشه ( موج CD ) سیمتری AB هست. معمولا با شکار این الگو در چنین نواحی، شروع موج ۳ الیوتی رو داریم که میتونه بسیار سودده باشه.
  بنظرم (تا این تاریخ) سدور چنین ساختاری ایجاد کرده باشه. باید دید عمل میکنه یا با ریزش بیشتر قیمت الگو فیل میشه!

  • 1.1
   sahel

   sahel

   در پاسخ به: مهدی صالحی

   “با سلام
   ممنون از ارائه ی نظرتون.
   اگر مطابق با آنچه شما اشاره کردید نیز بخواهیم ساختار ۰-۵ را در نظر بگیریم ، یعنی حرکت ۰ تا B را یک اصلاح قیمتی لحاظ کنیم و پس از این فاز اصلاحی ، انتظار شروع یک فاز انگیزشی در قالب ۵ موج را داشته باشیم بازهم در ادامه ، گام های AB و CD در دو ساختار متفاوت (یکی اصلاحی و دیگری انگیزشی) و از دو جنس متفاوت (یکی حرکت و دیگری استراحت) هستند و چنین ساختاری نمی تواند الگوی دوسویه باشد (این مطلب در فابل توضیح داده شده است) بنابراین مشکل اصلی همچنان پابرجاست!
   در واقع موضوعی که باعث شد در این مقاله نتیجه گیری مبنی بر حذف الگوی ۰-۵ گرفته شود ، عدم قرار گرفتن الگوی دوسویه (RE AB=CD) در جایگاهی صحیح می باشد و از آنجایی که این الگو یک قسمت از ساختار ۰-۵ را شکل می دهد و تعیین کننده ی ناحیه ی PRZ آن است ، جایگاه نادرست آن در ساختار ۰-۵ ، اجازه ی شبیه سازی قیمتی و زمانی را برای دو گام AB و CD نمی دهد (بنابراین موضوع سیمتری یا تقارن گام ها نیز که به آن اشاره کردید در چنین شرایطی قابل اعمال نیست). در نتیجه بطور کلی در نظر گرفتن ساختاری تحت عنوان الگوی ۰-۵ ، قابل قبول نمی باشد.”

 2. 0
  مهدی صالحی

  مهدی صالحی

  درود. متوجه منظورتون هستم و از ریزبینیی که به خرج دادید واقعا لذت بردم.
  خانم کارولین بوردن تا جایی ک اطلاع دارم به این موضوع هیچ اشاره ای نکردن و از نظر تجربی هم نتایج خوبی رو دربر داشته.
  پیشنهاد میکنم این مطلب رو با آقای اسکات کارنی درمیون بذارید و نظر ایشون روهم حتما از طریق همین پست یا پست دیگه ای بهمون اطلاع بدید.
  موفق و پرسود باشید

ارسال یک نظر

استفاده یا فروش محتوای آموزشی فراچارت در رسانه های دیگر نقض قوانین کپی رایت است و پیگرد حقوقی دارد.