مطالب مشابه

5 نظر

 1. 1

  Jeff

  باید اعتراف کنم کار بسیار سختیه اما شدنی…
  اینجاست که باید قدر اساتید رو حسابی دونست.
  البته دست نویسنده و ناشر رو هم بایستی به گرمی فشرد…
  سپاس از این عزیزان…

  1. 1.1

   مدیر

   ممنون جعفر عزیز ما هم از اقای طهماسبی کمال تشکر را داریم

 2. 2

  jordan belford

  با سلام فراوان خدمت مدیر سایت و نویسنده این مطلب زیبا. کلیات مطالب از نظر بنده هم درستن ولی بالاخره چه باید کرد. بنده یا بنده نوعی می خواهم با ۱۰۰ دلار ۱۰۰۰ دلار ۵۰۰ دلار حسابی باز کرده و کار کنم مانند خیلی ها مثلا شاید همین نویسنده بزرگوار. آیا بنده برای ۱۰۰۰ دلارم یا ۱۰۰ دلارم یا حالا هر رقم دیگری باید یک تحلیلگر و یک تریدر استخدام کنم…؟!!! یا نهایتا این که آیا باید از یکی از دوستانم بخواهم که بازار را برایم تحلیل کند و از دیگری بخواهم که حسابم را در اختیار بگیرد و برایم ترید کند…؟؟ پس خودم این وسط چه کاره ام..؟؟ (سرمایه گذار..؟؟ با یکی دو هزار دلار..؟؟!!!!!). یا این که بروم و تحلیل گر و یا تریدر یک شخص سرمایه گذار شوم…؟؟ پس خودم چی؟ خلاصه نویسنده محترم یه حقیقتی رو بیان می کنن اما راه کاری ارائه نمیدن. یا شاید هم بنده منظورشون رو نفهمیدم. یا شاید هم اصلا هدف به چالش کشیدن مخاطب هست.(که البته در جای خودش هدف جالبی هست وبنده یه بار دیگر هم تشکر می کنم). لطفا راهنمایی بفرمایید. واقعا ذهن بنده به چالش کشیده شد.

  1. 2.1

   مهدی طهماسب

   با تشکر از شما دوست عزیز جهت خواندن مطلب و ارائه نظر
   شما هر کاری را که بعنوان شغل می خواهید انتخاب نمائید می بایست الزامات آنرا در نظر بگیرید. بهنوان مثال اگر میخواهید راننده تاکسی شوید اول باید گواهینامه بگیرید و بعد در امتحان تاکسیرانی در رایطه با شهر شناسی و سلامت جسمانی قبول شوید و بعد یک تاکسی بخرید و … حالا ممکن است کسی بگوید “آقا تکلیف من که می خواهم راننده تاکسی بشوم ولی توان خرید تاکسی و یا گرفتن گواهینامه را ندارم چیست؟” شما اگر بعنوان یک تریدر تحلیل گر و سرمایه گذار هم باشید غلبه بر احساسات انسانی مانند ترس و طمع و نداشتن over trade بسیار بسیار مشکل است. و به همین دلیل بسیاری از تریدر ها در دمو موفق هستند اما در ریل کال می شوند زیرا در دمو احساسات انسانی دخیل نیست.و برندگان بازار ریل تنها ۵% از تریدر ها را تشکیل می دهند.
   راهکاری که به نظر حقیر می رسد آنست که برای تریدر ها با سرمایه پائئن بهترین روش Team Working یا همان کار گروهی می باشد.بدین ترتیب که چند تریدر سرمایه های خودشون را روی هم ریخته و با یک اکانت شروع به کار کنند و چند نفر فقط تحلیل کنند و چند نفر دیگر فقط ترید کنند. بدین ترتیب اولآ از خطاهای تحلیل و ترید تا حد زیادی کاسته شده و ثانیا تصمیم گیریهای احساسی به حداقل می رسد.
   البته انجام کار گروهی در کشور ما به دلایل تاریخی و مذهبی بسیار مشکل است به گونه ائی که حتی از ترید ریل بدون احساس در هنگامی که سرمایه گذار و تحلیلگر و تریدر یک نفر باشد نیز ممکن است مشکل تر باشد.
   بنابراین افرادی که می خواهند بصورت تیم ورکینگ کار کنند می بایست کاملآ قاعده مند و منضبط بوده و روابط بین آنها کاملآ شفاف باشد (درست مانند تاسیس یک شرکت) و الزامات کار گروهی توسط تک تک اعضاء گروه کاملآ رعایت گردد.

 3. 3

  jordan belford

  با سلام. ممنون که جواب بنده رو دادید. واقعا راه کاری به ذهن بنده نمی رسید و از طرفی هم اهمیت موضوعی رو می دیدم که نمی شود به سادگی از کنارش عبور کرد. یکی از راه کارهای در عین حال ساده ولی پر کاربرد رو جنابعالی به سادگی هر چه تمام تر مطرح فرمودید (کار گروهی). مطمئنم که خیلی جواب خواهد داد این کار. بزرگترین دلیل این که چرا این راه کار به ذهن بنده و شاید خیلی های دیگر نمیرسد را هم خودتان به زیبایی اشاره کردید مشکلاتی که مردم ما و فرهنگ ما در کنار آمدن با این طور گروه ها دارند باعث میشود اصلا به فکر اینطور موارد نیفتیم و اگر هم به فکرش بیفتیم در نطفه خفه اش کنیم. مثلا ما کمتر پیش می آید که بخواهیم در یک گروه سرمان را پایین انداخته و وظیفه خود را انجام دهیم اکثر ما به دنبال دخالت کردن و اصلا کارگردانی کردن صفر تا صد امور به میل خودمان هستیم حال آن که قوانین کار گروهی این را نمیپذیرد و شاید هزاران مثال دیگری که میشود زد. باز هم تشکر میکنم. استفاده کردم. از شما و همکارانتان و تمامی اساتیدی که در این حوزه در جهت رشد و ارتقاء سطح معامله گری برای ایرانیان زحمت می کشند سپاسگذاریم.

پاسخ دهید

طراحی و اجرای این وبسایت : تیم فراچارت