مطالب مرتبط

14 دیدگاه

 1. 1
  رامین مبشری

  رامین مبشری

  مقاله بسیار خوبی بود. فقط با توجه به پرایس اکشن میشه با احتمال بالا نقاط برگشتی رو در هر تایم فریم پیدا کرد و اگر تریدرها به این روش اعتماد پیدا کنند، نتایج معاملاتشون به شدت بهبود پیدا می کنه. خسته نباشید.

 2. -1
  mojtaba

  mojtaba

  از زحمات بیدریغ جناب آقای مهندس میرزایی صمیمانه سپاسگزارم.

 3. -4
  فربد

  فربد

  مدیر جان از کجا میتونم یاد بگیرم که چجوری خط روند ترسیم کنم؟

 4. -5
  مصطفی کمالی

  مصطفی کمالی

  بسیار مفید تشکر از سایت بی نظیرتون و همچنین جناب میرزایی عزیز

 5. پینگ کردن: ۱۶ اتفاق مهم بازار بورس و سهام که باید بدانید | هکس تیوب

 6. -6
  SEPEHR.TH

  SEPEHR.TH

  با تشکر از جناب میرزایی بابت مقاله پربارشون و مدیریت محترم فراچارت.
  وقتی که در یک ترند نزولی قیمت کف پایین تر نمیزند و با شکست سقف ماژوری ماقبل، سقف بالاتر ثبت می کند، از منظر موج شماری الیوتی با یک موج ایمپالس در قالب موج ۱ یا A رو به رو هستیم و با اصلاح قیمت (زدن کف بالاتر) شاهد شکل گیری موج ۲ یا B هستیم که پس از آن با یک حرکت صعودی قدرتمند شاهد شکل گیری موج ۳ یا C خواهیم بود. همیشه از آخرین سوئینگ کف (آخرین کف) یک باکس افقی به راست ترسیم می کنیم که اگر قیمت به زیر آن نفوذ قدرتمند داشت، فرض اتمام روند و چرخش آن نقض می شود، در کل انتظار اصلاح حداکثر تا تزار ۷۸٫۶% فیبوناچی ریتریسمنت برای موج ۲ یا B داریم که البته اگر به باکسی که اشاره شد و الگوی دبل باتم تشکیل داد، می توان به شکست خط گردن خوشبین بود.
  – با نگاهی دقیق تر به الگوهای لوله های تحتانی که در مقاله اشاره شد، پترن کندل استیک بولیش اینگولفینگ (پوشای صعودی) هستیم که کندل نزولی ماقبل را به طور کامل کاور کرده و قرار گیری روی یک سطح حمایت استاتیک یا فیبویی، نوید چرخش کلی یا میان مدتی روند را می دهد.
  – مورد آخر اینکه همیشه روند های بزرگ با وقوع واگرایی معمولی (RD) محسوس در مُد های کوتاه، میان و بلند مدتی تغییر جهت می دهند. همیشه توجه ویژه ای به واگرایی ها داشته باشید. در کف های قیمتی بلا استثناء می توان واگرایی را دید. چرا؟ چون واگرایی می گوید طرف غالب حاضر در بازار علی رقم حرکت قابل توجه قیمت، قدرت پایداری ندارد و اندیکاتورهایی چون macd, rsi این حرکت را تایید نمی کنند و به زودی شاهد حرکت معکوس خواهیم بود.

 7. -7
  بهرام نوری

  بهرام نوری

  سلام میشه یه اموزش را معرفی کنید که بای مبتدی ها مناسب باشه و کامل تحلیل تکنیکال رو اموزش بده؟

ارسال یک نظر

استفاده یا فروش محتوای آموزشی فراچارت در رسانه های دیگر نقض قوانین کپی رایت است و پیگرد حقوقی دارد.