مطالب مرتبط

61 دیدگاه

 1. 26
  reza398

  reza398

  سلام خدمت استاد گرامی . یک سوال داشتم . یکی از قوانین تکنیکال این است که اگر قیمتی کانال تشکیل شده را مثلا به سمت بالا شکست ، هدف بعدی قیمت ، سقف کانال مساوی با کانال قبلی خواهد بود . فرض کنید کف کانال ۱۰۰ بوده و سقف کانال ۲۰۰ ( کانال ۱۰۰درصدی ) . در صورت شکست این کانال آیا هدف بعدی ۳۰۰ خواهد بود(مساوی مقدار عددی کانال قبلی) یا ۴۰۰ ( مساوی با ۱۰۰ درصد کانال قبلی )؟ ممنون .

 2. پینگ کردن: نمودار حسابی و لگاریتمی | آموزش تخصصی NEoWave

 3. پینگ کردن: اندیکاتور رسم نمودار لگاریتمی | فراچارت: آموزش رایگان بورس و بازارهای مالی

 4. 25
  SEPEHR.TH

  SEPEHR.TH

  با تشکر بابت این مقاله مفید و کاربردی. در خصوص مقاله مذکور موردی را خواستم مطرح بکن. در چارت هایی که به صورت نسبتی هستند، مثلا نسبت دو ارز (در فارکس)، یا تحلیل های نسبتی (Ratio)، استفاده از چارت حسابی یا لگارتیمی تفاومت زیادی ایجاد نمی کند، چون ریت تغییرات بر اساس نسبت تغییرات هست و استفاده از چارت حسابی هم بلامانع هست. اما در چارت سهام، کریپتو، شاخص ها و مواردی از این دست، به دلیل آن که درصد تغییرات قیمت بالاست، اکیدا باید از چارت لگاریتمیک استفاده شود، خصوص در تحلیل های بلند مدتی روی تایم فریم های روزانه و بزرگتر این موضوع بسیار حائز اهمیت خواهد بود.
  در خصوص ترسیمات فیبوناچی هم به این مورد توجه شود که در پلتفرم های تحت انجین تریدینگ ویو در چارت هایی که لگاریتمی می کنید، در صفحه تنظیمات فیبوناچی تیک گزینه Fib Levels based on Log Scale را بزنید (در هر سه نوع فیبو Ret,Ext,Projection). اما در نرم افزار داینامیک تریدر در صورت استفاده از چارت لگاریتمی، برای ترسیمات فیبوناچی Ret,Ext تنظیم را روی حالت Range (رنج نوسانات) قرار می دهیم. و برای فیبوناچی Projection حتما از حالت Chang% (درصد نوسانات) استفاده شود تا ترسیمات درستی توسط نرم افزار روی دیتای لگاریتمیک صورت پذیرد.

 5. پینگ کردن: تحلیل حساسیت - آکادمی هلپ کده

ارسال یک نظر

استفاده یا فروش محتوای آموزشی فراچارت در رسانه های دیگر نقض قوانین کپی رایت است و پیگرد حقوقی دارد.